SCOM ile Operations Management Suite (OMS) Entegrasyonu

Microsoft Operations Management Suite (OMS) kurum içi, genel bulut uygulamaları(Azure, Amozon vs.) veya hibrit kullanım senaryolarından hangisini kullanıyor olursanız olun BT süreçleri yönetiminizi kolaylaştıran bulut tabanlı hizmet çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Geliştirilmiş yetenekleri ve sürekli güncellenen özellikleriyle Operations Management Suite’i System Center ürün ailesi ile entegre ederek Windows ve Linux sistemlerin yönetimini sağlayabilirsiniz.

oms1

Administration altından Operations Management Suite içerisinde yer alan Connection’ı seçin ve  Register to Operations Management Suite linkine tıklayın.

 

OMS2

Açılan Onboarding Wizard üzerine Authentication bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

OMS3

Authentication bilgilerinizi girdiğinizde bir sonraki seçenekte ise aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan Operations Management Suite Workspace’ i seçeceğiniz bir ekran ile karşılaşacaksınız.

OMS4

OMS Workspace seçildikten sonra aşağıdaki gibi bir finish ekranı ile SCOM entegrasyonu sağlanmış olacaktır.

OMS5

OMS portal üzerinde Settings → Connected Source altından System Center üzerine gelerek SCOM entegrasyonunu kontrol edebilirsiniz. Ben bir süre önce SCOM entegrasyonunu gerçekleştirdiğim için en son ne zaman OMS’e data gönderildiğini de görebilirsiniz  🙂

OMS6

Faydalı Olması Dileğiyle.